Online výuka

Online výuka od 2. 11. do 20. 11. 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

dle aktuálních informací MŠMT se návrat žáků do lavic prozatím odkládá, a proto budeme od 2. listopadu 2020 pokračovat v distanční výuce.  Novinkou je, že tentokrát bude distanční vzdělávání probíhat prostřednictvím aplikace Microsoft Teams. Pedagogičtí pracovníci i žáci budou mít školní maily, přes které se do aplikací dostanou. Pedagogičtí pracovníci pomohou žákům, aby se do aplikací dostali.

Musím ale bohužel oznámit, že se už nebudu moct osobně setkávat s našimi prvňáčky, protože na stránkách MŠMT v článku, který se týká distanční výuky, přibyla za větu -“ Ve specifických případech (zejm. není-li možná dálková komunikace) je i přes přechod na distanční vzdělávání možnost osobní konzultace se žákem za dodržení všech hygienických pravidel a nařízených opatření. Cílem je, aby nikdo nezůstal mimo systém a každý pracoval přiměřeně svým možnostem a podmínkám.“ věta, která tuto možnost zakazuje –„ Od 22. 10. nicméně vzhledem ke všeobecnému omezení pohybu je tato alternativa zakázána.“. (https://www.msmt.cz/nejcastejsi-dotazy-ke-skolstvi-a-koronaviru-1)

Doufám však, že v případě lepší epidemiologické situace by v první řadě byly opravdu otevřeny 1. a 2. ročníky 1. stupně základních škol, jak avizoval ministr školství na poslední tiskové konferenci.

Způsob hodnocení distančního vzdělávání bude přizpůsobeno podmínkám žáka pro tento druh vzdělávání.    Bude probíhat zejména hodnocení slovní a formativní – průběžné, které bude mít formu motivační.

Žáci se budou setkávat na on-line hodinách podle tohoto rozvrhu:

1. třída – ředitelka Mgr. Miriam Kolínová a paní učitelka Miriam Kolínová mladší

Online hovory

1. ročník

2. ročník

Předměty

Pondělí - český jazyk

Úterý - matematika

Středa - český jazyk + matematika

Čtvrtek - prvouka

Pátek - angličtina

2. ročník
- individuální čtení s úkoly s paní asistentkou pedagoga Milenou Šulovou (doba čtení je na domluvě s rodiči, ale čtení musí být každodenní)

2. třída – paní učitelka Mgr. Lenka Dobešová

Online hovory

3. ročník

4. ročník

5. ročník

Předměty

Pondělí - český jazyk

Úterý - matematika

Středa - angličtina

Čtvrtek - český jazyk + matematika

Pátek - přírodověda + vlastivěda

Vždy v pondělí dostanou žáci přes aplikaci TEAMS úkoly pro samostatnou domácí práci. Pokud narazí  na něco, čemu nerozumí, ať si to poznačí a vše se probere v online hovoru. Po skončení skupinového hovoru bude mít 3., 4. a 5 ročník vyhrazeno 15 minut pro žáky, kteří budou potřebovat řešit něco individuálně. 1. a 2. ročník může konzultovat případné dotazy od 11. do 11. 45 hodin.

Děkuji všem žákům i jejich rodičům za vstřícnost, trpělivost a vzájemnou podporu.

Mgr. Miriam Kolínová, ředitelka školy

RYCHLÝ KONTAKT