Šablony OP VVV III. 1. 9. 2021 – 31. 8. 2023

CÍLE PROJEKTU

Projekt je zaměřen na:

• personální podporu v MŠ
  • podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, resp. žáků ohrožených školním neúspěchem
  • podporu extrakurikulárních rozvojových aktivit
  • osobnostně profesní rozvoj pedagogů
  • zvyšování kvality vzdělávání prostřednictvím sdílení zkušeností pedagogů,
  • spolupráci s  odborníky z praxe,
  • zahraniční  stáž  pedagogů

AKTIVITY PROJEKTU:

Aktivity pro MŠ:

Školní asistent – personální podpora MŠ

Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu – školního asistenta mateřským školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména dětem ohroženým školním neúspěchem, resp. dětem, u kterých je předpoklad, že budou ohroženy školním neúspěchem po jejich nástupu do základní školy.

Projektový den mimo školu MŠ

Cílem aktivity je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektového vzdělávání, které vede k rozvoji osobních a sociálních kompetencí dětí. Projektové vzdělávání bude probíhat v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje klíčových kompetencí dětí.

Projektový den ve škole MŠ

Aktivity pro ZŠ:

Projektový den mimo školu ZŠ

Projektový den ve škole ZŠ

Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol/školských zařízení prostřednictvím vzájemných návštěv

Cílem je podpořit pedagogy mateřských škol ve zvyšování kvality jejich každodenní práce při vzdělávání a výchově dětí, a to prostřednictvím vzájemné výměny zkušeností mezi pedagogy z různých škol/školských zařízení.

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.

Zahraniční stáže pedagogů ZŠ

Cílem aktivity je profesní rozvoj pedagogických pracovníků MŠ, prostřednictvím zahraniční stáže (v zemích EU/Norsku/Islandu) a sdílením příkladů dobré praxe v oblasti práce s heterogenní skupinou dětí, žáků a studentů v zahraničí. Cílem výjezdu pedagogických pracovníků je dále rozvoj jejich pedagogických kompetencí podstatných pro zajištění kvalitního vzdělávání každého dítěte.

Klub pro žáky ZŠ

a) čtenářský klub

b) badatelský klub

Cílem aktivity je realizace klubu pro žáky základní školy. Aktivita má formu volnočasové aktivity a vede k rozvoji klíčových kompetencí žáků. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky vzdělávání žáka. Aktivita umožňuje vedle rozvoje žáků i profesní rozvoj pedagogických pracovníků školy.

Doučování žáků ZŠ

Cílem aktivity je podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem prostřednictvím možnosti doučování.

RYCHLÝ KONTAKT

Máte dotaz